روشن کننده رنگ ویترای ویناتو کد "088" ویترای حرفه ای پایه تینری ویناتو

50,000 تومان 55,000 تومان

جهت روشن کردن رنگهای ویترای ویناتو استفاده میشود.برای مارکهای دیگر باید تست کنید.


کد محصول : 200987
تولیدکننده :
درصد تخفیف : 0%
موجودی انبار :
گارانتی محصول :

تاریخ : 1401/7/20
تعداد نمایش : 473 بازدید
تعداد نظرات : 0 نظر
امتیازدهی :

تولیدکننده

info@digivinato.ir

03535281502

اگر شما نیز از علاقه مندان به هنر هستید، احتمالا نام ویترای یا نقاشی روی شیشه را شنیده اید. ویترای از جمله سبک های هنری قدیمی است که امروزه بار دیگر طرفداران زیادی پیدا کرده است. هنر ویترای را معمولا به نام نقاشی روی شیشه می شناسند. در این تکنیک هنری با توجه به خلاقیت فردی هنرمندان، طرح های مختلفی با استفاده از رنگ های مخصوص ضد آب، روی شیشه ترسیم و نقاشی می شود. برای رنگ آمیزی روی شیشه به رنگ های خاصی که به ویترای معروفند، نیاز دارید. اما مشکل اصلی هنرمندان برای نقاشی روی شیشه، غلظت زیاد رنگ و همینطور تیره رنگ بودن رنگ های ویترای برخی از برند ها می باشد. اما روشن کننده رنگ ویترای چیست؟

روشن کننده رنگ ویترای چیست؟

رنگ های ویترای در ابتدا رقیق هستند ولی با گذشت زمان و به مرور غلیظ تر می شوند. در این صورت اگر به رنگ های ویترای دقت کنید، از غلظت و رنگ تیره آن شگفت زده خواهید شد. از طرفی غلظت رنگ های ویترای برخی برند ها به حدی است که در نگاه اول قادر به تشخیص رنگ در شیشه نخواهید بود و پس از پخش یک قطره از رنگ روی شیشه، رنگ تیره آن ها را مشاهده خواهید کرد. اما با این توضیح چگونه می توان در آثار هنری ویترای، رنگ های روشن و جذاب را خلق کرد و به عبارتی دیگر چگونه می توان رنگ های ویترای را روشن تر کرد؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است، با استفاده از مدیوم روشن کننده ویترای.

از جمله لوازم جانبی ویترای می توان به انواع مدیوم های ویترای از جمله مدیوم روشن کننده رنگ ویترای و همچنین حلال ها اشاره کرد. در رابطه با حلال باید بگوییم همانطور که می‌دانید، اکثر رنگ‌های ویترای بر پایه تینر هستند و برای رقیق کردن آنها باید از حلال های بر پایه تینر استفاده کرد. خوشبختانه شرکت های مختلف تولید کننده رنگ ویترای رقیق کننده و مدیوم‌های ویترای از جمله مدیوم روشن کننده رنگ ویترای را در اختیار هنرمندان عزیز قرار می دهند. انواع مدیوم های مخصوص رنگ ویترای در بازار موجود است و شما می توانید آن ها را با توجه به نیاز خود خریداری نمایید. اما سوال دیگری که در اینجا مطرح می شود این است که مدیوم چیست؟

مدیوم چیست؟

موادی که با افزودن آن ها به نقاشی و یا رنگ، ویژگی یا بافت رنگ را تغییر می دهند، مدیوم نامیده می شوند. انواع مختلفی از مدیوم های نقاشی بر پایه آب و روغن وجود دارد که بسته به رنگ مورد نظر، می توان از آن ها استفاده کرد.

برخی از مدیوم ها بر غلظت رنگ تأثیر گذار می باشند و زمان خشک شدن رنگ را افزایش یا کاهش می دهند. در حالی که، برخی از مدیوم های دیگر بافت رنگ را تغییر می دهند و به رنگ عمق و ساختار اضافه می کنند، به عنوان مثال بافت دانه ای در آن ایجاد می کنند.
انواع دیگر مدیوم ها نیز وجود دارند. برخی از مدیوم ها قابلیت تغییر میزان رنگ و افزایش حجم رنگ را دارند
.

انواع مدیوم های رنگ ویترای:

مدیوم روشن کننده ویترای (Lightning Medium)

یکی از انواع مدیوم های رنگ ویترای، مدیوم روشن کننده رنگ ویترای می باشد. استفاده از مدیوم روشن کننده ویترای سبب روشن تر شدن رنگ ویترای می گردد و در عین حال کیفیت رنگ ویترای را حفظ می کند.

بسیاری از مبتدیان برای روشن کردن رنگ های ویترای به جای استفاده از مدیوم روشن کننده ویترای، از تینر فوری 10000 استفاده می کنند. استفاده از تینر فوری به عنوان روشن کننده ویترای، کیفیت رنگ های ویترای را کاهش می دهد و سبب کدر شدن یا حتی محو شدن رنگ ها در نقاشی روی شیشه می شود. علاوه بر این، استفاده از تینر برای روشن تر کردن رنگ های ویترای، به طور کامل مقاومت آنها را در برابر شستشو از بین می برد.

این مدیوم ها که به عنوان مدیوم های شیشه ای شفاف نیز شناخته می شود، یک لایه از رنگ شیشه ای را تشکیل می دهد. به طوری که اگر یک نقاشی روی شیشه رنگی را در مقابل نور بگیرید، نور خورشید از آن عبور می کند و هاله ای در طرف مقابل ظاهر می شود. از این مدل رنگ های ویترای معمولا برای رنگ آمیزی شیشه های پنجره یا ظروف استفاده می شود.

به طور کلی برای روشن کردن طیف های رنگی ویترای از مدیوم روشن کننده ویترای استفاده می شود. به عبارت دیگر، روشن کننده رنگ ویترای با حفظ غلظت اولیه، رنگ های ویترای را بدون رقیق تر شدن، روشن تر می کند. مدیوم روشن کننده ویترای ​​را می توان با رنگ های دیگر در پالت ترکیب کرد و طیف رنگی متفاوتی بدست آورد. بد نیست بدانید که مدیوم روشن کننده ویترای یکی از پرمصرف ترین محصولات ویترای است و توصیه می شود در شروع کار حداقل 2 بسته از آن تهیه شود.

مدیوم حلال یا رقیق کننده رنگ ویترای  (Solvent Medium)

یکی از مشکلات اصلی هنرمندان ویترای خشک شدن سریع رنگ های ویترای می باشد. رنگ های سرامیکی و شفاف ویترای به سرعت در مجاورت هوا خشک می شوند و بعد از خشک شدن دیگر قابل استفاده نمی باشند. بنابراین برای حل این مشکل، مدیوم های رقیق یا مدیوم حلال تولید شده است. مدیوم حلال می تواند علاوه بر روشن تر کردن رنگ های ویترای آن ها را رقیق تر کرده و مدت زمان لازم برای خشک شدن رنگ های ویترای را افزایش دهند.

البته در خرید مدیوم حلال ویترای باید به این نکته توجه داشت که باید برند آن با برند رنگ ویترای یکی باشد. زیرا ترکیب رنگ ها و مدیوم های هر برند فقط با محصولات آن برند سازگار است و استفاده از برند متفاوت می تواند برای هنرمندان مشکلات بسیاری را ایجاد نماید.

تفاوت مدیوم روشن کننده ویترای با مدیوم حلال چیست؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم که مدیوم روشن کننده برای روشن کردن رنگ بدون تغییر غلظت آن استفاده می شود، در حالی که حلال باعث رقیق تر شدن رنگ های نقاشی رو شیشه و در نتیجه افزایش زمان خشک شدن رنگ می شود.

مدیوم مات کننده  (Matt Medium) 

وسایل جانبی دیگری که می توان با رنگ های ویترای استفاده کرد، مدیوم های مات کننده هستند. مدیوم مات کننده را می توان با رنگ های اصلی ویترای نیز ترکیب کرد. این نوع مدیوم به رنگ ها حالت نیمه مات می دهد. وظیفه اصلی مدیوم مات کننده ویترای این است که رنگ ها را مات کند. از طرفی لازم به ذکر است که ​​مدیوم مات کننده ویترای، بدون رقیق کردن رنگ ها آن ها را مات می کند و غلظت اصلی رنگ های ویترای را حفظ می کند.

مدیوم براق کننده (Shine Medium)

همان گونه که از نام این مدیوم مشخص است، مدیوم براق کننده می تواند با رنگ های ویترای ترکیب شده و قدرت درخشندگی آن ها را افزایش دهد.

جمع بندی:

رنگ های ویترای ویناتو از رنگدانه های با کیفیت ساخته شده اند. بهتر است بدانید که، رنگ های ویترای ارائه شده در وب سایت دیجی ویناتو می توانند با بهترین رنگ های خارجی از نظر رنگ، غلظت و ماندگاری رقابت کنند. رنگ های ویترای ویناتو شفافیت صدر در صد دارند. به دلیل شفافیت بالای رنگ های ویترای ویناتو و به خاطر این که این رنگ ها اجازه عبور نور خورشید از خود را می دهند، استفاده از این رنگ ها برای رنگ آمیزی پنجره های داخلی ساختمان و دکوراسیون داخلی بسیار کاربردی است.

رنگ ویترای بسیار رقیق و روان می باشد، و همان گونه که در بالا به آن اشاره کردیم در صورت غلیظ شدن آن ها می توانید از مدیوم های مخصوص استفاده کنید.

شما می توانید علاوه بر رنگ های ویترای از برخی لوازم جانبی مانند مدیوم روشن کننده ویترای استفاده کنید. مدیوم روشن کننده رنگ ویترای می تواند با حفظ کامل رنگدانه ها و جلوگیری از تغییر غلظت رنگ، سبب روشن تر شدن رنگ های ویترای گردد.

روشن کننده رنگ ویترای عرضه شده در سایت دیجی ویناتو در ظروف 50 میلی لیتری، 75 میلی لیتری و 1 لیتری خدمت شما عزیزان ارائه می شود. از آنجایی که تاریخ تولید رنگ های ویترای تاثیر بسیار زیادی در کیفیت آنها دارد، ما این اطمینان را به شما می دهیم که تمامی رنگ های ویترای موجود در سایت دیجی ویناتو، نزدیک ترین تاریخ تولید را داشته باشند. علاوه بر این، تمامی طیف های رنگی رنگ های ویترای، روشن کننده ویترای و همین طور حلال رنگ آن ها در وب سایت دیجی ویناتو قابل سفارش می باشند. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

 

 

افزودن به سبد
50 میلی
50 میلی
55,000 تومان 50,000 تومان
افزودن به سبد
75 میلی
75 میلی
85,000 تومان 72,000 تومان
افزودن به سبد
1 لیتری
1 لیتری
1,100,000 تومان 750,000 تومان

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
×

چطور میتونم کمکت کنم؟