خشک کن سریع ویترای ویناتو کد "066" ویترای حرفه ای پایه تینری ویناتو

37,000 تومان 47,000 تومان

خشک کن سریع میتواند زمان خشک شدن رنگ شمارا کاهش دهد.مخصوصا در فصلهای سرد سال میتونه کمک موثری برای راحتی بیشتر شما در اجرا باشد.


کد محصول : 200985
تولیدکننده :
درصد تخفیف : 0%
موجودی انبار :
گارانتی محصول :

تاریخ : 1401/7/20
تعداد نمایش : 546 بازدید
تعداد نظرات : 0 نظر
امتیازدهی :

تولیدکننده

info@digivinato.ir

03535281502

خصوصیات اصلی رنگ های ویترای ویناتو چیست؟

رنگ های ویترای ویناتو به گونه ای فرموله شده اند که چه در هوای گرم و چه در هوای سرد از سرعت خشک شدن بسیار استاندارد و خوبی برخوردار است. با این حال ممکن است بسته به شرایط آب و هوایی در هوای سرد پروسه خشک شدن رنگ کمی طولانی تر شده و در مقابل، در هوای گرم سریع تر خشک شود. با این حال لازم به ذکر است که فرمولاسیون رنگ های ویترای ویناتو به گونه ای می باشد که در کمتر از 30 دقیقه لایه رویی رنگ خشک شده و موجب جذب گرد و غبار روی سطح رنگی نشود. زیرا با طولانی شدن مدت زمان خشک شدن رنگ ویترای، به دلیل خاصیت چسبندگی ممکن است گرد و غبار روی سطح رنگی جذب شود ولی در صورتی که زمان خشک شدن رنگ ویترای مناسب باشد شاهد این اتفاق ناخوشایند نخواهید بود.

مدت زمان لازم برای خشک شدن رنگ ویترای چقدر است؟

در مورد خشک شدن رنگ های ویترای نظرات مختلفی وجود دارد. دلیل آن این است که هر فرد مطابق نظر خود در این رابطه اظهار نظر می کند. در حالی که زمان خشک شدن رنگ ویترای به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

نوع سطحی که روی آن رنگ زده می شود

ترکیبات استفاده شده در رنگ

ضخامت لایه های رنگ

دمای هوای محیط

اما به طور کلی اگر بخواهیم یک متوسط زمانی برای خشک کردن رنگ ویترای با فرض یک دمای هوای متعادل و به صورت یک لایه نازک،  ۱۲تا 24 ساعت و در صورتی که ضخامت رنگ زیاد باشد 2 روز زمان برای خشک کردن رنگ ویترای نیاز است.

عوامل موثر در خشک کردن سریع رنگ ویترای

درست است که رنگ ویترای برای خشک شدن کامل به چند روز زمان نیاز دارد اما می توان تدابیری اندیشید و این زمان را به حداقل ممکن رساند. شما اگر تعدادی از این عوامل تاثیر گذار را به صورت همزمان کنترل کنید کیفیت نهایی رنگ آمیزی و زمان خشک شدن آن را تاحد زیادی بهبود ببخشید برخی از راه های سریع تر کردن روند خشک کردن رنگ ویترای عبارتند از:

استفاده از خشک کن رنگ ویترای

خشک کن رنگ ویترای چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خشک کن ویترای به صورت مایع و رقیق هستند و قابلیت مخلوط شدن با رنگ ویترای را دارند. استفاده از خشک کن رنگ ویترای علاوه بر سرعت بخشیدن به خشک شدن رنگ ویترای، در بهتر شدن کیفیت لایه های رنگی کمک می کند. همچنین خشک کن رنگ ویترای می تواند زمان خشک شدن رنگ های ویترایی که از کیفیت لازم برخوردار نیستند را سرعت بخشیده و به برطرف شدن معایبی مانند جا ماندن اثر دست روی رنگ و همجنین جذب گرد و غبار کمک کند. البته برای ترکیب خشک کن ویترای با رنگ ویترای توجه داشته باشید که حتما به مقدار مناسب از خشک کن ویترای استفاده کنید تا بافت رنگ از حالت طبیعی خارج نشود. خشک کن رنگ ویترای ویناتو با بیشتر رنگ های ویترای سایر برندها سازگاری دارد، با این حال بهتر است که قبل از استفاده از آن برای کل پروژه، آن را در نمونه کوچکی تست کنید.

استفاده از رنگ های ویترای با ترکیبات مناسب

یکی از عوامل تاثیر گذار در زمان و سرعت خشک کردن رنگ ویترای، نوع رنگ به کار رفته در ترکیبات آن است.

اجرای رنگ به صورت مرحله ای

اگر محیط یا شی ای که می خواهید آن را نقاشی کنید، بزرگ باشد می توانید نواحی را بخش بندی کرده، سپس از یک قسمت شروع به رنگ آمیزی کنید، وقتی به صورت مرحله ای پیش بروید تا تمام شدن رنگ آمیزی لایه ی آخر، لایه ی اول خشک شده است و بدین صورت زمان اتمام پروژه رنگ آمیزی با سرعت بیشتری پیش می رود.

اجرای رنگ به صورت لایه های نازک

اجرای رنگ ویترای به صورت لایه های نازک نه تنها عاملی موثر در کوتاه شدن زمان خشک کردن رنگ ویترای است بلکه کیفیت نهایی کار را تا حد زیادی ارتقا می دهد. وقتی لایه های رنگ نازک باشند در نقاشی به شیوه مرحله ای (که در بخش قبلی توضیح داده شد)، لایه ها سریع تر خشک می شوند.

اجرای رنگ در دمای مناسب هوا

هوای کم رطوبت و خشک برای نقاشی بسیار مناسب است. میزان رطوبت هوا عاملی موثر در خشک کردن رنگ ویترای است که می تواند خشک شدن رنگ را به تعویق بیندازد و طولانی تر کند. بهتر است در روز هایی که هوا مرطوب است اقدام به رنگ آمیزی نکنید.

استفاده از وسایل گرمایشی و خنک کننده

بسته به این که در کدام فصل از سال رنگ آمیزی می کنید می توانید از وسایل گرمایشی یا خنک کننده برای سرعت بخشیدن به فرآیند خشک کردن رنگ ویترای کمک بگیرید. در فصل های سرد سال استفاده از خنک کننده هایی مثل پنکه و کولر از طریق گردش جریان هوا موثر باشند. در روز های سرد سال هم انواع وسایل گرمایشی مانند هیتر، بخاری و شوفاژ با گرم نگه داشتن محیط به زودتر خشک شدن محیط کمک می کنند. در مورد شی های کوچک هم می توانید از سشوار استفاده کنید. البته سشوار را باید در فاصله ی مناسبی از شی مورد نظر قرار دهید تا آسیبی به لایه ی رنگ وارد نشود.

مدت زمان خشک شدن رنگ ویترای روی انواع سطوح

رنگ ویترای قابلیت اجرا روی انواع سطوح مختلف از قبیل شیشه، چوب و فلز را دارد و همان طور که گفته شد خشک کردن رنگ ویترای به عوامل مختلف بستگی دارد. اما با در نظر گرفتن عوامل تاثیر گذار و به کارگیری روش های خشک کردن رنگ ویترای می توانید زمان خشک شدن را کوتاه تر کنید.

مدت زمان خشک شدن رنگ ویترای روی شیشه و فلز

یکی از موضوعات مطرح در خصوص خشک کردن سریع رنگ ویترای این است که این خشک شدن رنگ ویترای روی سطوحی مانند پلکسی، شیشه و فلز چند ساعت زمان می برد. اما باید گفت که؛ خشک کردن سریع رنگ ویترای روی شیشه و فلز هم بسته به ضخامت لایه های رنگ، دمای محیط و سایر عوامل متغیر است ولی به طور میانگین 1 تا 2 روز زمان می برد.

مدت زمان خشک شدن رنگ ویترای روی چوب

خشک شدن رنگ ویترای روی سطوح چوبی تفاوت چندانی با سطوح فلزی و شیشه ای ندارد و بیشتر از این که نوع سطح تعیین کننده مدت زمان خشک شدن باشد، عوامل بیان شده در بخش های قبلی تعیین کننده هستند. در سطوح چوبی هم با توجه به دمای هوا، نازکی لایه ها و ترکیبات رنگ بین 12 تا 24 ساعت متغیر است.

در صورتی که قصد خرید خشک کن رنگ ویترای را دارید می توانید از طریق همین صفحه از وب سایت اینترنتی دیجی ویناتو سفارش خود را ثبت نمایید. با خرید خشک کن ویترای می توانید علاوه بر خشک کردن سریع رنگ ویترای، کیفیت نهایی کار را افزایش دهید.

از این که تا پایان این مطلب از سایت دیجی ویناتو با ما همراه بودید، بی نهایت سپاس گزاریم.

 

 

افزودن به سبد
50 میلی
50 میلی
47,000 تومان 37,000 تومان
افزودن به سبد
75 میل
75 میل
70,000 تومان 60,000 تومان

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
×

چطور میتونم کمکت کنم؟